۱۴۰۰ پنج شنبه ۳ تير
FA
دانشگاه اصفهان
جلسه منطقه ویژه علم و فناوری استان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری
جلسه منطقه ویژه علم و فناوری استان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار از ساعت 14 الی 16 روز شنبه 18 بهمن در محل سالن اجتماعات طبقه همکف کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار می شود.

 

جلسه منطقه ویژه علم و فناوری استان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار از ساعت 14 الی 16 روز شنبه 18 بهمن در محل سالن اجتماعات طبقه همکف کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار می شود.

به گزارش وب سایت حبری uinews منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان با هدف تمرکز منابع و نیروی انسانی استان بر موضوعات مهم و اولویت دار کشور و بر اساس معیارهای زیر پروژه های پیشران فناوری خود را انتخاب نمود. این معیارها عبارتند از: استفاده بهینه از منابع آب، خاک و سرمایه های طبیعی کشور، محرومیت زدایی از مناطق محروم با استفاده از فناوریهای نوین، کاهش آسیبهای زیست محیطی و مدیریت بهینه پساب و پسماند، توسعه فناوریهای نوین و در تراز جهانی و تقویت شرکتهای دانش بنیان، کاهش واردات و صرفه جویی ارزی به ویژه در حوزه محصولات فناورانه، گسترش عدالت اجتماعی و امکان دسترسی آسان همه اقشار به مواهب توسعه

منطقه ویژه علم و فناوری مجموعه‌ای از امکانات علمی، صنعتی، تولیدی، آزمایشگاهی، تحقیقاتی و زیرساخت‌هاست که با تکیه بر خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها در یک گستره جغرافیایی سبب ارتقای نوآوری، ایجاد خوشه‌های صنعتی با فناوری نو و توسعه، تولید، ثروت، رفاه ملی و ایجاد دانایی محور می‌شود.

این منطقه فعالیت خود را از اول آبان سال گذشته آغاز کرد و 14 ماه از فعالیت آن می‌گذرد و بر 6 فناوری خاص شامل گلخانه‌های خودپایدار، تولید ایمپلنت، بازی درمانی، تولید آب شیرین بدون پساب، فناوریهای مدیرییت پسماند و دورپزشکی متمرکز شده است.

در زمان حاضر تعدادی شرکت پیشران شناسایی شده‌اند که توانمندی‌های بسیار خوبی دارند و به هر میزان که به این شرکت‌ها کمک شود از سویی موجب رشد بخش خصوصی و از سوی دیگر موجب رشد و توسعه فناوری‌های مدنظر منطقه ویژه علم و فناوری خواهد بود.

در همین راستا به منظور ارائه خدمات بیشتر و بهتر به این شرکت‌ها، نمایندگان سازمان امور مالیاتی، اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و اتاق بازرگانی در جلسه امروز حاضر شدند و توافق‌های بسیار خوبی در این زمینه حاصل شد.

مصوبه منطقه ویژه (کریدور) علم و فناوری اصفهان در سال 93 توسط شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) صادر شد.

اصفهان پس از استان تهران در زمینه شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در رتبه دوم کشور است.

این شرکت‌ها با گردش مالی یک هزار و 470 میلیارد تومان، زمینه اشتغال هفت هزار و 134 دانش آموخته دانشگاهی را فراهم کردند.

 

تاریخ:
1399/11/17
تعداد بازدید:
3262
منبع:
Powered by DorsaPortal