۱۴۰۱ جمعه ۲۱ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
امضای تفاهم نامه ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) داشگاه اصفهان با خیر نیک اندیش
قرارداد همکاری و مشارکت ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) فی مابین دانشگاه اصفهان و حاج محمود نصر اصفهانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز منعقد و امضا شد.


قرارداد همکاری و مشارکت ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) فی مابین دانشگاه اصفهان و حاج محمود نصر اصفهانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز منعقد و امضا شد.

به گزارش وب سایت خبریuinews هزینه ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) دانشگاه اصفهان بالغ بر 500 میلیارد ریال برآورد و توسط حاج محمود نصر اصفهانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز، تعهد و تامین شد.

 

دکتر طالبی رییس دانشگاه اصفهان در این جلسه ضمن سپاسگزاری از اقدام خیر خواهانه جناب حاج محمود نصر اصفهانی اظهار داشت:از جمله مفاهیم ارزشمندی که در آموزه‌های دینی به آن سفارش شده، احسان و نیکوکاری است. احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در عرصه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی، معنوی و... دارد. مومنان واقعی و انسان‌های صاحب خرد و اندیشه در هر عصر و نسلی، سعی و تلاش نموده‌اند خود را به صفت و ویژگی احسان و نیکوکاری، آراسته سازند. دکتر طالبی در ادامه محبت به اهل بیت(ع)، تلاوت و ترویج قرآن را نعمت بزرگی دانست که در ذات و سرشت حاج محمود نصر نهادینه شده و این مهم ایشان را به سمت فطرتی پاک و بی آلایش رهنمون نموده است.

دکتر ولی اله میرخانی معاون اداری و مالی دانشگاه نیز در این دیدار اظهار داشت:   سلسله رایزنی های انجام شده با حاج محمود نصر اصفهانی، بازدیدهای میدانی با حضور تیم مدیریتی دانشکده، بنیاد حامیان دانشگاه و حوزه معاونت اداری و مالی با حضور این خیّر بزرگوار درطول یک سال گذشته منجر به امضای تفاهم نامه ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) شد که نشان از عشق و محبت بی دریغ حاج آقا نصر اصفهانی به ذات پاک اهل بیت(ع) است. وی تصریح نمود: از خداوند متعال توفیق امر خیر را برای همه آرزومندم. الحمداله حاج آقا نصر این توفیق را داشته اند. از خداوند می خواهم توفیق شاگردی بزرگانی که دلشان بزرگ است مانند حاج آقا نصر را به ما عطا فرماید.

دکتر میرخانی افزود: از امروز مسئولیت دکتر بیدهندی و سایر بهره برداران این دانشکده خیلی سنگین تر می شود زیرا باید در این مکان کارهای بزرگ علمی و کاربردی برای جامعه اتفاق بیفتد.

معاون اداری و مالی همچنین پیشنهاد ساخت سردیسی از حاج آقا  به منظور اشاعه فرهنگ نیک اندیشی در بین جوانان و تدوین بخشی از گفته های ایشان و نصب آن در دانشکده برای آموزش نسل جدید را مطرح نمود.

دکتر سید محسن قائم فرد مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه اظهار داشت: کار خیری ماندگار است که خدا پسندانه باشد ، به لطف خدا قلم تقدیر چنین مقدر کرده که حاج آقا محمود نصر به دانشگاه اصفهان تشریف بیاورند و با گشاده رویی بپذیرند که کاری برای اهل بیت(ع) انجام دهند.

دکتر بیدهندی رییس دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) نیز نصریح نمود:  ابتدا ایشان تصوری از نیاز های دانشگاه نداشتند و زمانی که ضمن بازدید از دانشکده ، تدریس قرآن و معارف اهل بیت (ع) را ملاحظه نمودند و تعداد دانشجویان، اساتید و ساختمان دانشکده را دیدند اشکشان جاری شد و یقین پیدا کردند که دانشکده ای در خور و شان اهل بیت(ع) باید ساخته شود. وی در ادامه افزود: حاج آقا نصر استاد اخلاق هستند و قابل احترام و به لحاظ ایمانی رشد همه جانبه ای داشته اند. حاج آقا، همه موفقیت های خود را خواست خداوند می دانند و این نشان از اندیشه پاک ایشان است که نه تنها قابل تقدیر، بلکه بسیار آموختنی است.

  حاج محمود نصر اصفهانی نیز در این مراسم اظهار داشت : خداوند را شاکرم که بر سر من منت نهاده تا بتوانم گامی در راستای ساخت و توسعه دانشکده ای که به نام شریف اهل بیت(ع) مزین شده است بردارم.

شایان ذکر است،  تفاهم نامه ساخت  دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) روز پنجشنبه 11 شهریور 1400 در محل تالار دکتر رزمجو دانشگاه اصفهان با حضور خیر ارجمند جناب آقای حاج محمود نصر اصفهانی ، دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه، دکتر ولی اله میرخانی معاون اداری و مالی، دکتر سید محسن قائم فرد مدیر دفتر حقوقی و مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه، دکتر مهدی کرباسیان رییس هیات مدیره بنیاد حامیان و آقای حاج حسین رضایی عضو هیات مدیره بنیاد حامیان،منعقد و امضا شد.

گفتنی است، دانشگاه اصفهان همواره قدردان اقدام خیرخواهانه این خیرگرانقدر در عرصه پیشبرد اهداف متعالی دانشگاه خواهد بود و حافظه دانشگاهیان دانشگاه اصفهان این اقدام خیرخواهانه را به خاطر خواهند سپرد .


َ

 

 

تاریخ:
1400/06/12
تعداد بازدید:
3965
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal