۱۴۰۱ جمعه ۲۱ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
دیدار مدیر کل سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با سرپرست دانشگاه اصفهان
مدیر کل سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ضمن حضور در تالار دکتر رزمجو، با سرپرست دانشگاه اصفهان دیدار و گفتگو نمود.


مدیر کل سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ضمن حضور در تالار دکتر رزمجو، با سرپرست دانشگاه اصفهان دیدار و گفتگو نمود.

 
 به گزارش وب سایت خبریuinews  دکتر حسین هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان در دیدار با مدیر کل سازمان بنیاد شهید وهیات همراه، ضمن تاکید بر صیانت از خانواده شهدا اظهار داشت: شهدا نه تنها باعث اقتدار کشور هستند بلکه در پیروزی و تداوم انقلاب ، افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی و ایجاد امنیت و صلح پایدار نقش موثری داشتند.

دکتر هرسیج در ادامه تصریح نمود: آنان که جان خود را در راه خدا و انقلاب ایثارکردند می توانند مدل و الگو برای همه ما باشند. آنان زنده اند و نزد خداوند روزی می گیرند.  

وی همچنین تاکید نمود: وظیفه ما در مقابل خانواده شهدا بسیار سنگین است و باید نسبت به این عزیزان ادای دین کنیم. دکتر هرسیج در ادامه تصریح نمود: آنان که ایثار را به استیثار کشانده و از خون شهیدان در جهت اهداف شخصی خود استفاده کرده اند در مقابل خدا و شهیدان مسئول هستند.

دکتر هرسیج همچنین افزود: در حال حاضر حدود 701 نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران در دانشگاه اصفهان مشغول به تحصیل هستند و همه ما باید در بحث توانمندسازی این عزیزان در حوزه های آموزشی و پژوهشی و فرهنگی  باید تلاش کنیم که این عزیزان باعث افتخار جامعه باشند و سعی کنیم  این دانشجویان را به سطح پدرانشان برسانیم که باعث برکت و افتخار و تداوم اقتدار نظام باشند.  

 

آقای احمدی مدیر دفتر شاهد و ایثارگر دانشگاه اصفهان نیز تصریح نمود: ما در حال حاضر حدود 700 نفر جامعه هدف داریم که شامل فرزند شهید فرزند جانباز و آزاده هستند، حدود 1600 نفر فرزند جانباز زیر 25% و  خانواده شهدا داریم. فلسفه جلسه ستاد این است که مشکلات دفترهای ایثارگران،درخواست های بنیاد شهید ، پرونده هایی که حل نشده است مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار بگیرد.

آقای احمدی افزود: ما 5 جشنواره در سطح کشور داشتیم که در هر 5 جشنواره دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه اصفهان در مقطع دکتری، رتبه اول را کسب نمودند. ممتازین ترم اول 1399 و ترم دوم 1399 به ترتیب در مقطع کارشناسی 71 نفر و 68 نفر در مقطه کارشناسی ارشد 41 نفر و 39 نفر و در مقطع دکتری دو تا 10 نفر ممتازین این دو ترم بوده اند.  

وی همچنین تصریح نمود: تعداد شهدای هیات علمی دانشگاه یک نفر، شهدای کارمند 6 نفر و تعداد اعضای هیات علمی ایثارگر 119 نفر و تعداد کارمندان ایثارگر 139 نفر هستند.  

 

دکتر صفری مدیر منابع انسانی دانشگاه نیز در پاسخ به سوال مطروحه از سوی آقای احمدی در خصوص تبدیل وضعیت 91 نفر از نیروهای ایثارگر دانشگاه از پیمانی به رسمی اظهار داشت: از زمانی که قانون تبدیل وضعیت مشمولین ایثارگران به ما ابلاغ شد فراخوان عمومی در دانشگاه زدیم که هر کدام از نیروها که خودشان را مشمول این قانون می دانند معرفی کنند و نزدیک به 91 نفر در واقع متقاضی شدند و طبق آن فرآیند برای اثبات بحث مشمول شدن در قانون ایثارگران اتفاق می افتاد و استعلام های متعددی در واقع ارسال شد و جواب ها آمد و بعد از آن طبق همان فرآیند به هسته گزینش دانشگاه باید ارسال می شد. روند گزینش چند ماه به طول انجامید و پرونده ها بررسی شد و همه دوستان تایید گزینش را گرفتند. طبق فرآیند بعد از گزینش ما باید اسامی را در سامانه کارمند ایران وارد می کردیم . اطلاعات وارد سامانه کارمند ایران شد و در واقع 91 نفر مشمولین ما بودند که 16 نفر از آن ها نهایی شده و حکمشان صادر شده است که 17% از کل مشمولین ما را شامل شده است. 13 نفر هم در مرحله ای است که رییس برنامه و بودجه باید تایید نهایی را بدهند 22 نفر که 24% از کل را شامل می شوند نیز پیش کارشناس برنامه و بودجه است و 2 نفر نیز در مرحله بازرسی وزارت علوم هستند . 53 نفز که 58% از کل را شامل می شود یا احکامشان صادر شده یا اقدامشان خارج ز دانشگاه پی گیری می شود.

 

آقای احمدی نیا مدیر کل بنیاد شهید استان نیز اظهار داشت: ما هر کجا از نگاه حضرت امام (ره) و توصیه های حضرت آقا فاصله گرفتیم همان جا ضرر کردیم. امام توصیه اولش برای شکل گیری بنیاد شهید روشن بود و  فرمان 10 ماده ای صادر نمود که اگر به  چارچوب این ده ماده توجه کنید صیانت از جایگاه شهادت، جهاد و ایثار در عرصه علم و دانش باید مورد توجه قرار بگیرد و اگر این اتفاق بیفتد همه مولفه هایی که به عنوان هویت در مکتب امام(ره) و اهل بیت(ع) دنبال می کنیم همین جا در این نگاه بیان شده است. رسالتی که ما داریم باید اول از خداوند تشکر کنیم که می توانیم خدمت گذار خانواده شهدا باشیم.

وی در ادامه تصریح نمود: شما راهکار اجرایی ، تخصصی در خصوص حفظ و افزایش توانمندی دانشجویان شاهد و ایثارگر تشریح بفرمایید. ما نیازمند مشاوره و تمهیدات لازم از سوی شما هستیم که با محوریت ستاد شاهد به یک اجماع و خرد جمعی برسیم و در راستای صیانت از خانواده بزرگوار شهدا بتوانیم موفق عمل نماییم. به حمداله خروجی هایی که داشتیم، امروز باعث مباهات و افتخار در عرصه های اشتغال و توانمندی شده اند.

گفتنی است این جلسه با حضور دکتر هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان، دکتر صفری مدیر منابع انسانی، دکتر نوروزی معاون دانشجویی، دکتر بهشتی معاون آموزشی،دکتر فروغی عضو هیات علمی حانباز و ایثارگر دانشگاه، آقای احمدی مدیر دفتر ستاد شاهد دانشگاه، آقای احمدی نیا مدیر کل سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، آقای شانوروزی معاون فرهنگی سازمان، آقای ناظر ملک مدیر آموزش عالی سازمان، آقای حبیب الهیان رییس بنیاد شهید منطقه یک، خانم میرصانع مدیر آموزش عالی منطقه یک و آقای عبدالهی رییس بنیاد شهید منطقه 2 در روز یکم دی ماه سال جاری از ساعت 10 تا 12  در محل تالار دکتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار و در خصوص مسائل و موارد مربوط به دانشجویان شاهد و ایثارگر بحث و بررسی شد.  

 

تاریخ:
1400/09/30
تعداد بازدید:
2377
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal