۱۴۰۱ جمعه ۲۱ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان در دانشگاه اصفهان
مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان با حضور استاندار اصفهان، پژوهشگران، مدیران و مسئولان دانشگاه های استان در محل تالار همایش های پیامبراعظم(ص) برگزار شد.


مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان با حضور استاندار اصفهان، پژوهشگران، مدیران و مسئولان دانشگاه های استان در محل تالار همایش های پیامبراعظم(ص) برگزار شد.

 

به گزارش وب سایت خبریuinews  دکتر سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان که به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد، ضمن بیان مسائل و مشکلات انجام پژوهش در کشور اظهار داشت: ما باید به مرجعیت پژوهش و جایگاه آن در جامعه بیشتر بپردازیم و مقام ارزشمند پژوهشگر را تکریم کنیم. در هر کار تحقیقاتی باید خود را با اهداف اولیه طرح تطبیق دهیم تا مسیر را گم نکنیم.

استاندار اصفهان همچنین  افزود: در کنار تبیین جایگاه پژوهش باید ضمن شناخت مشکلات حوزه پژوهش با هم افزایی که حول تبیین این شناخت به وجود می آید ظرفیت های جدیدی را در کالبد خود احساس کنیم .

دکتر مرتضوی اظهار داشت:  اندیشیدن و پژوهش نیاز اساسی جوامع رو به پیشرفت است.  اگر پژوهش کم رنگ شود، دانش بشری به مخاطره خواهد افتاد. امر پژوهش از حیث این که امر آموزش را راهبری می کند برتر از آموزش است. استاندار در ادامه تاکید نمود ، بسیاری از مسائلی که در حوزه اقتصاد حل نمی شود به خاطر عدم اعتماد به پژوهشگران داخلی است.

استاندار از پیشنهاد دکتر هرسیج در خصوص صندوق پشتیبانی از حوزه پژوهش استان استقبال نمود و خواستار فعالیت همه جانبه مراکز علمی  در بهبود وضعیت پژوهش در استان اصفهان شد.

 

دکتر حسین هرسیج در مراسم جشنواره تقدیر از پژوهشگران برتر هفته پژوهش و فناوری استان اظهار داشت: برگزاری مطلوب هفته پژوهش در استان اصفهان مرهون تلاش های دکتر مرتضوی استاندار محترم و معاونین ایشان است. وی در ادامه افزود:علی رغم مشکلات عدیده، برگزار کنندگان با بهره مندی از حمایت همه جانبه استانداری موفق به برگزاری مطلوب هفته پژوهش در استان شدند و دستاوردهای قابل توجهی را ارایه دادند.  

دکتر هرسیج تصریح نمود: همان طور که هفته پژوهش به صورت سمبلیک برگزار می شود امیدوارم این برنامه ها در طول سال تداوم داشته باشد.

سرپرست دانشگاه اصفهان همچنین به تشریح برنامه های هفته پژوهش در استان و همچنین دانشگاه اصفهان پرداخت و اظهار داشت: برگزاری مراسم تجلیل و تکریم از خیرین حوزه پژوهش در دانشگاه ،برگزاری تور پژوهشی دانش آموزان برگزیده در دانشگاه های استان، نشست تخصصی آسیب شناسی پژوهشی، نشست تخصصی هوا برای تنفس، نشست تخصصی حمل و نقل شهری، نشست تخصصی راهکارها و چالش های احیای زاینده رود  از جمله برنامه های برگزار شده در هفته پژوهش و فناوری 1400 است که به نحو مطلوب برگزار و بازخوردهای مثبتی به همراه داشت.

دکتر هرسیج در ادامه پیشنهاد راه اندازی یک صندوق پژوهشی استانی را ارایه و تصریح نمود: دانشگاه ها و مراکز پژوهشی بودجه لازم را برای پژوهش ندارند و با تشکیل صندوق پژوهش مدیران صنایع فعال، بودجه های تحقیقاتی را در جای خودش مصرف می کنند.

سرپرست دانشگاه اصفهان، ضمن تاکید بر دانشگاه جامعه محور اظهار داشت: توسعه بدون تحقیق معنی ندارد و جایگاه اصلی تحقیقات، دانشگاه ها هستند.

 

دکتر صباحی مدیر امور پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان نیز ضمن تشریح اقدامات حوزه معاونت پژوهش اظهار داشت در  گام اول شورای سیاستگذاری هفته پژوهش و فناوری29 آبان 1400 در استانداری اصفهان برگزار شد . در گام بعدی برنامه های هفته پژوهش و فناوری استان تدوین و ابلاغ شد .

وی نقاط قوت نشست‌های هفته پژوهش و فناوری را شامل: استقبال بسیار خوب از طرف جامعه هدف (متخصصان)، بیش از 900 نفر مخاطب (حضوری و مجازی)، استقبال قابل تقدیر کارفرمایان پژوهشی استان، حضور مسئولین اجرائی استان و نمایندگان مجلس اصفهان در نشست‌ها دانست .

دکتر صباحی همچنین افزود در انتخاب پژوهشگران و فناوران برگزیده مراحلی مانند : تعیین ملاک‌های ارزیابی امتیازات، درخواست از دانشگاه‌ها و سازمان‌های اجرائی برای معرفی پژوهشگران، فناوران و کارفرمایان برتر،درخواست از دانشگاه‌ها و سازمان‌ها برای معرفی اعضای کارگروه‌های داوری، تشکیل کارگروه‌ها، هماهنگی و تشکیل جلسات داوری و  جمع‌بندی و اعلام نتایج داوری انجام شد.

شایان ذکر است118 پرونده به دبیرخانه وصول شد و پرونده‌ها از 9 دانشگاه و 21 دستگاه اجرائی ارسال شده بودند که مورد داوری قرار گرفتند.

 دکتر صباحی پیشنهادهایی برای برگزاری بهتر هفته پژوهش و فناوری استان مانند، استقرار دبیرخانه در دانشگاه‌های استان به شکل چرخشی، استفاده از ظرفیت جشنواره برای تحلیل و ارائه راهکار برای مشکلات استان،جذب حامی مالی برای برگزاری شایسته هفته پژوهش و فناوری ارایه نمود.  

 

گفتنی است برگزیدگان جشنواره تقدیر از پژوهشگران برتر هفته پژوهش و فناوری استان – - 1400 شامل موارد زیر است:

 

پیشکسوت حوزه پژوهش و کارآفرینی:

--مهندس مجید رضا زاده پیشکسوت حوزه پژوهش و کارآفرینی

حوزه علوم پایه:

-دکتر محمد دیناری از  دانشگاه صنعتی اصفهان

- دکتر حمیدرضا فلاح از دانشگاه اصفهان

- دکتر محمد حسین کشاورز از دانشگاه مالک اشتر

حوزه علوم انسانی

دکتر ایلناز سجادیان دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان

دکتر امیر قمرانی دانشگاه اصفهان

حوزه علوم پزشکی

دکتر ژاله ورشوساز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دکتر معصومه صادقی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دکتر حمیدرضا بنفشه دانشگاه علوم پزشکی کاشان

حوزه فنی و مهندسی

دکتر محمد عارفی دانشگاه کاشان

دکتر آرش کریمی پور دانشگاه آزاد اسلامی نجفآباد

حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و دامپروری

دکتر محسن سلیمانی دانشگاه صنعتی اصفهان

حوزه هنر و معماری

دکتر احمد صالحی کاخَکی دانشگاه هنر اصفهان

پژوهشگران برتر سازمانهای اجرایی استان

دکتر محمد کشتکار سازمان دامپزشکی اصفهان

دکتر مهناز شاهزمانی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان

کارفرمای پژوهشی برتر استان

دکتر محمدیاسر طیب نیا شرکت فولاد مبارکه اصفهان

فناور برتر

دکتر مجتبی مهدوی دانشگاه اصفهان

دکترمریم گل آبادی دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان

واحد فناور برتر

شرکت فن گستر پویا )مهندس مصطفی جوزی( شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

 

 

تاریخ:
1400/10/01
تعداد بازدید:
3136
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal